Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2013-2014

Święto 3 Maja w naszej szkole

3_maja1
3_maja1
3_maja
3_maja

3  Maja obchodzimy Narodowe Święto Konstytucji. Ta historyczna data powinna być ważna dla każdego Polaka, gdyż  przypomina nam ona o wielkim dziele Sejmu Wielkiego –pierwszej polskiej Konstytucji uchwalonej w 1791r. Z tej okazji  uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Małgorzaty  i Pana Janusza Iwaniaków przygotowali uroczystą akademię. W ciekawy sposób przybliżono wszystkim zebranym, jak doszło do tego historycznego wydarzenia,  zwrócono uwagę, iż obecnie obchodzimy jego  223.rocznicę. Nie zabrakło postaci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, w którą wcielił się Dawid Toma oraz szlachcica odegranego przez Patryka Chwalczyka.  Uczniowie recytowali  wiersze mówiące o miłości do ojczyzny i narodowych symboli, śpiewali patriotyczne pieśni, przypominając dlaczego święto to jest ważne i w jaki sposób obchodzone było na przestrzeni wieków. Apel był bardzo uroczysty i stanowił świetną lekcję historii.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 532