Dziś jest: 04/13/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2013-2014

Wycieczka do Warszawy

warszawa_4
warszawa_4

Dnia 17 maja 2014r. grupa uczestników projektu „Szkoła pełna pomysłów” z  PSP w Dylakach wzięła udział  wraz z opiekunami w edukacyjnej wycieczce do Warszawy.  Pilotował i oprowadzał nas po stolicy Pan Stanisław Pluta. Uświadamiał on i przekonywał uczniów, iż Warszawa choć była okrutnie potraktowana przez historię – dziś pięknieje z dnia na dzień.  Mogliśmy się o tym przekonać zwiedzając miasto.

                                                            Głównym celem wyjazdu była wizyta w  słynnym Centrum Nauki Kopernik. Ten spory gmach wypełniony jest różnymi atrakcjami z dziedziny nauki i techniki. Tematyczne galerie pozwalają sprawić, że każdy zwiedzający znajdzie tu coś -co go zainteresuje. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzania eksperymentów zarówno grupowo jak i indywidualnie,  świetnie się przy tym bawiąc. Testowali możliwości ludzkiego organizmu, oglądali eksponaty, odkrywali ciekawostki techniki, zapoznawali się  z prawami fizyki poprzez możliwość przeprowadzania prostych doświadczeń naukowych . Uczestnicy wyjazdu będąc w tym miejscu po raz pierwszy byli zachwyceni możliwością obejrzenia i doświadczenia wielu fascynujących zjawisk, ciekawych wystaw i urządzeń.  Niemal trzygodzinny pobyt minął w tym miejscu w błyskawicznym tempie.

                                                           Będąc w Warszawie zwiedziliśmy także Łazienki Królewskie, byliśmy też na placu Zamkowym, gdzie znajduje się Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta. Stamtąd też rozpościerał się piękny widok na Stadion Narodowy, na tle którego uczniowie chętnie się fotografowali. Na koniec pobytu w stolicy Polski udaliśmy się do ogrodu uniwersyteckiego, który mieści się na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Jest to jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Jest przykładem nowoczesnej architektury krajobrazu.

                                                           Wyjazd do Warszawy uczniowie zgodnie uznali za udany, pomimo że pogoda nie była do końca sprzyjająca, a podróż nie należała do najkrótszych. Warto tam jednak wrócić, gdyż stolica ma dla nas wiele do zaoferowania, a miłość  do tego miasta powinniśmy zaszczepiać także  wśród najmłodszych Polaków.

 

centrum_1centrum_3ogrody_1waeszawa_3centrum_2warszawa_1warszawa_10warszawa_2warszawa_5warszawa_6warszawa_7warszawa_8warszawa_9

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 497 817