Dziś jest: 05/18/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2014/2015

Spotkanie ze sztuką

teatr1m
teatr1m

Dzięki nowatorskiej telewizyjnej inicjatywie –Internetowy Teatr TVP dla szkół uczniowie kl. IV- VI PSP  w Dylakach mieli możliwość  obejrzenia na żywo wraz z tysiącami innych uczniów placówek oświatowych w Polsce – spektaklu teatralnego pt. „Dziób w dziób” autorstwa Maliny Prześlugi.

Za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od  wielkomiejskich ośrodków kultury mogą więc bezpłatnie uczestniczyć w teatralnych wydarzeniach.

Przedstawienie „Dziób w dziób” to w wielu wymiarach świetna lekcja dla uczniów. Spektakl ten zwraca uwagę na problem  tolerancji, odrzucenia, potrzebę akceptacji i przynależności, a także ukazuje wartość przyjaźni i honoru. Wartka akcja, dynamiczne postacie i język współczesnej młodzieży – powodują, iż widowisko teatralne staje się bliskie młodemu widzowi.

Ukazanie grupy gołębi mającej olbrzymie pragnienie dominacji i poczucie wyższości nad innym ptactwem miejskiego blokowiska – uświadamia o różnych mechanizmach rządzących grupą, a także zwraca uwagę na zachowania agresywne i chęć rywalizacji. Z kolei odwieczny wróg ptaków – wróbel –symbolizuje poszukiwanie swojej wspólnoty i  chęć zdobycia przyjaciół. To właśnie on dzięki własnej odwadze, determinacji i dążeniu do prawdy – udowadnia kim jest, wskazuje na to, co jest w życiu ważne, zmieniając zarazem negatywne postawy innych bohaterów.

Wydaje się, że choć internetowa transmisja widowiska teatralnego nie zastąpi wizyt w żywym teatrze – to na pewno pomoże w wychowaniu młodego pokolenia oraz rozbudzi apetyty młodych widzów na sztukę.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-05-16 23:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 513 045