Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2014/2015

Zapobiegamy chorobom nowotworowym

zebranie3
zebranie3
zebranie2
zebranie2
zebranie1
zebranie1

Dnia 16 kwietnia w PSP w Dylakach odbyła się akcja związana z realizacją projektu pt. „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”. Z uwagi na to, że problem chorób cywilizacyjnych – w tym nowotworowych staje się coraz szerszym zjawiskiem współczesnych krajów europejskich – należy budować świadomość zdrowotną Polaków, gdyż działania profilaktyczne to najważniejszy i najtańszy sposób zapobiegania tym groźnym chorobom. W tym celu stworzono dokument o nazwie „Europejski Kodeks Walki z Rakiem” zawierający kanon zasad, które w znaczący sposób minimalizują ryzyko zachorowania na groźne choroby – w tym raka.

Pani Małgorzata Iwaniak odbyła konferencję organizowaną przez Opolskie Centrum Onkologii w Opolu i w czasie rady pedagogicznej oraz ogólnego spotkania z rodzicami PSP w Dylakach przedstawiła prezentację na temat kształcenia właściwych postaw zdrowotnych i promocji zdrowego stylu życia oraz omówiła najważniejsze zagadnienia związane z zapobieganiem zachorowaniom na choroby nowotworowe. Głównym celem było przede wszystkim zwrócenie uwagi na konieczność wykonywania badań profilaktycznych, a także przypomnienie, że wczesne wykrycie choroby daje olbrzymią szansę na powrót do zdrowia.

Wszyscy wychowawcy i rodzice uczestniczący w spotkaniu otrzymali ulotki informacyjne, aby dobre wzorce zastosowane w ramach realizacji tego przedsięwzięcia były powielane i wdrażane w życie. Wydaje się, że podjęcie tak ważnej inicjatywy w skali całego kraju znacząco przyczyni się do wzmocnienia efektów działań prozdrowotnych, prowadzonych obecnie przez dyrektorów szkół, nauczycieli i społeczności lokalne.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 640