Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2016/2017

Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

sa13s
sa13s

             10 listopada w bibliotece w Dylakach uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli we wspaniałym spotkaniu autorskim z pisarką Wiolettą Piasecką, która przybyła na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Ozimku. To niezwykle miła i pełna energii osoba, o czym mogli przekonać się wszyscy ci, którzy tego dnia mieli przyjemność spotkać się z autorką Zaczarowanej krainy bajek. Swoich młodych czytelników traktuje z dużym szacunkiem, a każde z nimi spotkanie jest dla niej niezwykle cenne, dlatego wkłada w nie wiele wysiłku, o czym świadczy wypowiedź w jednym z wywiadów: " Codziennie od marca do końca czerwca organizowane są spotkania autorskie (...).To jest intensywny okres przeznaczony dla Czytelników. (...). Po dojechaniu do hotelu idę od razu spać, żeby na następny dzień być wypoczęta i mieć siłę na spotkania autorskie. Czytelnik widzi mnie jeden raz w życiu i nie mogę tego lekceważyć."  

            W trakcie wizyty uczniowie nie mogli się nudzić, gdyż Pani Piasecka niezwykle ciekawie i aktywnie wypełniła wspólnie spędzony czas. Autorka bawiła dzieci nie tylko zachwycającymi opowieściami, ale także zaprezentowała inscenizację teatrzyku kukiełkowego, prowadziła liczne konkursy np. w formie zagadek bajkowych czy piłkarskich - co szczególnie zainteresowało i ucieszyło chłopców zafascynowanych sportem. Nie zabrakło kabaretu pluszakowego, wywiadu z pisarką i mnóstwa innych niespodzianek.

            Na zakończenie można było zakupić książkę z dedykacją i autografem tej niezwykle sympatycznej artystki słowa.

Wioletta Piasecka ur. się 4 czerwca 1970 r. w Elblągu. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. Zaczarowana kraina bajek, wydanym przez wydawnictwo Qvo Vadis. Znalazło się tam siedem utworów. W 2001r. po raz pierwszy ukazała się w Krakowie, wydana przez wydawnictwo Skrzat, biografia H.CH. Andersena pt. W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena.

Jednak sukces wydawniczy i autorski przyniosła współpraca z wydawnictwem DROZD Elbląg, która zaowocowała serią pt. „Baśnie Wioletty Piaseckiej” Seria zawiera 12 zbiorów baśni, są to:

- Zaczarowane bąbelki,  - Bajka na dobranoc,  - Dwie Małgosie,  - Bajka o królewnie,  - Sześć życzeń Natalki,  - Dawno temu…, - W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena, - Włóczęga,  - Domek marzeń, - Zasłużyć na fiołki. Baśń biograficzna o Faustynie Morzyckiej, - Księżniczka dziecięcych serc.

W 2005r. książka Dawno temu… została uznana za najlepszą książkę roku i otrzymała główną nagrodę Fundacji Elbląg. W 2004r. Wioletta Piasecka za swoją twórczość otrzymała wpis honorowy w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie.

sa9sa8sa7sa6asa5sa3sa2sa12sa11sa10sa1

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 610