Dziś jest: 04/13/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2016/2017

ŚWIĄTECZNY WIECZÓR

jas1
jas1

  Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do brata i wyciągasz do niego rękę- jest Boże Narodzenie. Jest ono zawsze, ilekroć milkniesz, by wysłuchać innych. Zawsze, kiedy rozdajesz nadzieję. Zawsze, kiedy niesiesz pomoc zrezygnowanym, zniechęconym, słabym....

            Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka, które stanowią nie tylko przedstawienie wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat, ale przede wszystkim niosą przesłanie i zapowiadają, że święta tuż, tuż. Tego roku nie mogło być inaczej... Dnia 14 grudnia o godz. 17.OO mieliśmy okazję podziwiać umiejętności artystyczne uczniów naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Burmistrz Ozimka - Jan Labus, Pani Barbara Starzycka - Sołtys wsi Dylaki, Przewodnicząca Koła DFK – Pani Helga Baron, Pani Barbara Łoboziak - Dyrektor Publicznego Przedszkola oraz Pani Angela Liebe prowadząca Filię Biblioteczną w Dylakach. Przygotowania do występu trwały od kilku tygodni, a nad jego organizacją i przebiegiem czuwały Panie: Ilona Możdżeń, Margita Cyganek oraz Ewa Grzybek. Za pomoc w wykonaniu pięknej scenografii dziękujemy Pani Jolancie Kondrowskiej.

Jak co roku wystąpili zarówno mali, jak i duzi aktorzy oraz wokaliści, którzy zadbali o piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe, wprowadzając widownię w świąteczny nastrój. Tegoroczne przedstawienie nawiązywało do realiów i problemów, z jakimi współcześnie się borykamy. Przede wszystkim zaś zachęciło do refleksji i zadumy nad prawdziwą, często niedocenioną i zapomnianą dziś - istotą Świąt Bożego Narodzenia. Czy potrafimy na chwilę przystanąć? Czy mamy czas dla drugiego człowieka? Czy święta uwielbiamy z uwagi na prezenty i czas wolny? Czy jest to czas przebaczenia, dzielenia się i spotkania z innymi? Na te pytania możemy odpowiedzieć sami. Występ zdobył uznanie publiczności, czego dowodem były gromkie brawa.  Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Pluta składając wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.      

    Gorąco dziękujemy Wszystkim, którzy jak co roku byli zaangażowani i wspomagali nas w pracy.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Jana Konopki, który pomógł uświetnić nasze przedstawienie oprawą muzyczną. Bardzo wdzięczni jesteśmy Rodzicom za przygotowanie słodkich wypieków i prowadzenie kawiarenki oraz za pomoc w przygotowaniu świątecznych stroików i dekoracji na kiermasz bożonarodzeniowy.

Z radością spotkamy się za rok!

ws9ws8ws7ws6ws5ws4ws3ws2ws1aws16ws15ws14ws13ws12ws11ws10ws1ozdoby1jasełka9jasełka8jasełka17jasełka2jasełka3jasełka4jasełka5jasełka6jasełka7jasełka16jasełka15jasełka14jasełka13jasełka12jasełka11jasełka10jasełka1jas2

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 497 726