Dziś jest: 08/05/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2017-2018

30
lis  1999

Wspólnie z dziećmi postanowiliśmy nieco inaczej niż zwykle „obdarować” Rodziców i podziękować im za ich trud wychowania. Opowieść rozpoczęła Roksanka słowami : „Chciałabym Wam opowiedzieć, jak to się stało, że mama tatę poznała...”. Wszystko zaś zakończył Pascal zdaniem: „A później... to już sami wiecie. Pojawiły się małe dzieci – czyli MY .”

30
lis  1999

We wtorek 5 czerwca uczniowie klasy I i II byli uczestnikami spotkania z autorem książek dla dzieci, panem Wiesławem Drabikiem. Spotkanie zostało zorganizowane w bibliotece wiejskiej w Dylakach, w której również dzieci obejrzały wystawę starych fotografii.

30
lis  1999

8 czerwca uczniowie klas IV- VII  udali się do Łodzi – jednego z największych polskich miast. Jest to miasto w centralnej Polsce stanowiące ze względu na dzieje historyczne styk wielu kultur: polskiej, niemieckiej, żydowskiej i rosyjskiej.

Pobyt w Łodzi rozpoczęliśmy od spaceru słynną ulicą Piotrkowską -jedną z najdłuższych ulic w Europie. Idąc podziwialiśmy Pomniczki Znanych Łodzian- Fortepian Rubinsteina czy Ławeczkę Tuwima , a także przepiękne kamienice, świadczące o dobrobycie łódzkich przemysłowców.

30
lis  1999

W sobotę, 9 czerwca 2018r. na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej w Dylakach już po raz piąty odbył się Rodzinny Dzień Sportu, do którego cała społeczność szkolna przygotowywała się już od kilku tygodni. Patrząc w niebo wydawało się, że aura nie będzie zbyt przychylna organizatorom tegorocznej imprezy sportowej, ale na szczęście nie udało jej się pokrzyżować nam planów. Pogoda ostatecznie dopisała, na czas zabawy było ciepło i przyjemnie.

30
lis  1999

Od wielu lat poloniści i bibliotekarze zaniepokojeni są przyszłością książek i czytelnictwa. Zastanawiają się, jakie podjąć działania, które rozwinęłyby motywację dzieci i młodzieży do czytania. Z tego też powodu zrodził się pomysł ogólnopolskiej akcji pod nazwą Jak nie czytam, jak czytam.

30
lis  1999

Wycieczka w przeszłość

14 czerwca uczniowie klasy II postanowili bliżej poznać historię swojej okolicy. Udali się więc na pieszą wycieczkę „w przeszłość”.

30
lis  1999

Czy warto uczyć się języków obcych? Uczniowie naszej szkoły, wiedzą, że tak!

Odbywająca się pod koniec roku szkolnego impreza - jest okazją do zaprezentowania przez uczniów na forum szkoły -swoich osiągnięć w dziedzinie szeroko pojętej nauki języka angielskiego.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-08-04 15:04
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 544 111