Dziś jest: 12/13/2019 imieniny obchodzą:
 

Aktualności

Rodzinny Dzień Sportu

ds15
ds15

Rodzinny Dzień Sportu

Od kilku już lat stałą imprezą wpisaną w kalendarz uroczystości i wydarzeń szkolnych PSP w Dylakach jest Rodzinny Dzień Sportu. Celem naszego przedsięwzięcia jest przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną, zacieśnianie więzi emocjonalnej między rodzicami a dziećmi, integracja ze środowiskiem lokalnym, a także zaangażowanie rodziców do włączania się w działania na rzecz szkoły. Mimo że aura w majową sobotę 25 maja nie była zbyt przychylna organizatorom tegorocznego festynu - to na szczęście nie udało jej się całkiem pokrzyżować planów. Pogoda ostatecznie dopisała i na czas zabawy było ciepło i przyjemnie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Pluta. Powitała wszystkich przybyłych gości, uczniów, rodziców oraz mieszkańców wsi Dylaki. W tym dniu byli z nami: Burmistrz Ozimka Pan Jan Labus, Sołtys Dylak Pani Barbara Starzycka, Sołtys Biestrzynnika Pani Edyta Czaplik oraz Pani Angela Liebe z Filii Bibliotecznej w Dylakach.

 Jak co roku nasza szkolna impreza rozpoczęła się indywidualnym biegiem długodystansowym, w którym wzięli udział chętni uczniowie w poszczególnych kategoriach wiekowych. Odbył się także bieg przedszkolaków, który także spotkał się z bardzo gorącym dopingiem ze strony rodziców. Nie mogło zabraknąć skoków w dal, rodzinnych rozgrywek w ringo, a także meczu piłki nożnej. Na szkolnym boisku konkurowali ze sobą uczniowie klasy VII i VIII, którzy zmierzyli się z umiejętnościami piłkarskimi rodziców. Mecz był arcyciekawy, gdyż do przerwy zdecydowanie prowadziła drużyna rodziców uzyskując wynik 4:0, natomiast w drugiej połowie uczniowie nie tylko zdołali wyrównać wynik, ale ostatecznie wygrali pojedynek z rezultatem 6:5. Sobotnie popołudnie było więc pełne emocji i dobrej zabawy. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji sportowych mieli zaszczyt stanąć na podium i z rąk zaproszonych gości otrzymać pamiątkowe medale i gratulacje. Podczas festynu działał punkt gastronomiczny. Można było posilić się kiełbaską z grilla, a dla łasuchów nie zabrakło smakowitych wypieków, o które zadbały przede wszystkim mamy.

Około godz. 19.30 Rodzinny Dzień Sportu zakończył się i przeszedł do historii. Impreza ta odbyła się dzięki wysiłkowi, zaangażowaniu i wspólnej pracy Dyrekcji szkoły, Nauczycieli, Rodziców i Rady Sołeckiej Wsi Dylaki. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę koordynatorów sobotnej imprezy, którymi byli :Pan Jacek Łotecki, Pani Jolanta Kondrowska oraz Pan Arkadiusz Lech. Jednak bez pomocy i życzliwości sponsorów zapewne nie udałoby się tak wzorowo zorganizować tego  sportowego wydarzenia. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy w stronę tych, którzy rozumiejąc nasze potrzeby wsparli nas finansowo lub rzeczowo.Gorąco dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom za przygotowanie pysznych potraw na stoiska i pomoc w sprzedaży. Podziękowania kierujemy także w stronę Rady Rodziców oraz tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy w organizacji naszej imprezy.

dzień sportu1ds9ds8ds7ds6 klds5 klds4ds37ds36ds35ds34ds33ds32ds31ds30ds3ds29ds28ds27ds26ds25ds24ds23ds22ds21ds20ds2ds19ds18ds17ds16ds14ds13ds12ds11ds10

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2019-12-11 20:49
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 272 915