Dziś jest: 05/31/2020 imieniny obchodzą:
 

Aktualności

Najpiękniejszy przyszkolny ogródek

ogród3
ogród3
ogród1
ogród1

9 czerwca na zamku w Mosznej odbyło się Święto Województwa Opolskiego  oraz Festiwal Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy”.  Również w tym dniu odbyła się uroczystość  wręczenia nagród uczestnikom Wojewódzkiego Konkursu „Najpiękniejszy przyszkolny ogród”.
W ramach konkursu należało wykonać makietę przedstawiającą ogród. Uczniowie klasy VII PSP w Dylakach zdobyli w tym konkursie wyróżnienie i na zamku w Mosznej odbierali nagrodę z rąk Marszałka  Województwa Opolskiego Pana  Andrzeja Buły.  Następnie wraz z przewodnikiem zwiedzali zabytkowe komnaty zamku. 

Celem konkursu „Najpiękniejszy przyszkolny ogród” jest propagowanie idei związanych z zachowaniem dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz wspieraniem rodzimych tradycji prowadzenia przydomowego ogródka, szerzeniem wiedzy przyrodniczej i „zakorzenianiem” tradycji wśród najmłodszych oraz zwróceniem uwagi na otaczającą przyrodę. Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020. Zadaniem konkursu jest pobudzenie zainteresowania otaczającą przyrodą oraz edukacja dzieci i młodzieży w zakresie cennych zasobów przyrodniczych.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2020-05-27 00:26
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 361 013