W roku szkolnym 2022/2023 biblioteka jest czynna w godzinach:


wtorek:                   9:00 - 12:20    E. Pluta
środa:                     9:00 - 12:20     E. Pluta
czwartek:               9:00 - 12:20     E. Pluta

 

 

W środowy wieczór 25 listopada w świetlicy wiejskiej w Dylakach odbyło się spotkanie autorskie z poetką Agnieszką Chrobot, w którym uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły. Podczas spotkania recytowane wiersze przeplatane były muzyczną interpretacją w wykonaniu Małgorzaty Pasznickiej i Mariusza Buczka, dla których słowa artystki wydawały się tak bliskie, że postanowili je śpiewać.

Agnieszka Chrobot to emerytowana nauczycielka pochodząca z Kluczborka. Publikowała liczne artykuły, dotyczące spraw dydaktyczno – wychowawczych w pismach ogólnokrajowych i lokalnych. Jej prace konkursowe były nagradzane i wyróżniane. Jest autorką ośmiu tomików poetyckich ( w tym „Jest taka cisza”, „W stronę światła”, „Zatrzymaj się”, „Rachunek z miłości” i „Służę Bogu i ludziom”) oraz monografii wsi Kujakowice. Zadebiutowała w 2003 roku, będąc jesienią w Bieszczadach, wierszem „Wędrówki bieszczadzkie”.

            Na początku spotkania poetka opowiedziała krótko o swojej twórczości, początkach pisania poezji. Zdradziła, skąd bierze pomysły na nowe utwory i w jakich okolicznościach one zwykle powstają. Wiersze Agnieszki Chrobot to utwory, w których dominuje motyw miłości, niektóre z nich są o tematyce religijnej. Stanowią refleksję nad otaczającą nas rzeczywistością i jednocześnie zmuszają czytelnika do własnej zadumy. Wieczór zakończył się specjalną dedykacją dla wszystkich obecnych, którzy owacjami na stojąco podziękowali poetce i towarzyszącemu jej duetowi artystów.

            Środowe spotkanie było niezwykle nastrojowe, pełne wzruszeń i mądrych słów.

IMG_1399
IMG_1399
Galeria

Galeria

Nasza szkoła na facebook

                                                                 

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

ROK SZKOŁY W RUCHU

Logotyp Bezpieczny Puchatek

Certyfikat

Certyfikat   

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja

projekt

Język angielski

 

 do góry