DZIAŁANIE: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty

 

PODDZIAŁANIE: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych

 

OKRES REALIZACJI: 01.12.2012 - 31.07.2014

 

W naszej szkole w ramach projektu prowadzone są zajęcia:

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego

Kółko matematyczno-przyrodnicze

Kółko filmowo-teatralne

Kółko dla uczniów zdolnych z języka angielskiego

Doradztwo i opieka psychologiczno-pedagogiczna

Galeria

Wycieczka na Górę  Św. Anny

        W dniu 12 października w ramach projektu: „Szkoła pełna pomysłów” dla uczestników kółka matematyczno-przyrodniczego została zorganizowana wycieczka edukacyjna na Górę Św. Anny. 

     Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Czynu Powstańczego, gdzie uczniowie zostali zapoznani z historią powstań śląskich, zwłaszcza dotyczącą III powstania. Wizyta w muzeum wzbogaconym o wystawę przyrodniczą i zasoby historyczne regionu była dla uczniów ciekawą i żywą lekcją historii i przyrody.

     Jesiennej wyprawie sprzyjała przepiękna pogoda, toteż po drodze  podziwialiśmy uroki Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny, który jest wspaniałym i malowniczym zakątkiem Opolszczyzny, bogatym w walory przyrodnicze i kulturowe. Obserwowaliśmy zróżnicowaną rzeźbę terenu, faunę i florę parku.

     Udaliśmy się również pod Pomnik Czynu Powstańczego Xawerego Dunikowskiego i znajdującego się tuż za nim monumentalnego obiektu, jakim jest amfiteatr. Ze względu na walory krajobrazowe spędziliśmy tu nieco więcej czasu dzieląc się własnymi spostrzeżeniami i obserwacjami.

    Przekonani o walorach poznawczych i turystycznych Góry Św. Anny z miłą chęcią będziemy powracać do tej pięknej miejscowości.

Galeria

ROK SZKOŁY W RUCHU

Logotyp Bezpieczny Puchatek

Certyfikat

Certyfikat   

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja

projekt

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

Język angielski

 

 do góry