20.03.2014r. w ramach Wojewódzkiego dnia wiedzy o zdrowiu w aspekcie postawy ciała w naszej szkole przeprowadzone zostały interesujące pogadanki, połączone z prezentacjami multimedialnymi, mające na celu uświadomienie uczniom potrzeby dbania o prawidłową postawę ciała.

Ciekawą prezentację pt.: „Co ma robi misiek mały, by go plecki nie bolały.”, wzbogaconą kwiecistą narracją w wykonaniu szkolnej pielęgniarki Pani Ewy Matyaszczuk, obejrzeli i wysłuchali, biorąc przy tym aktywny udział, uczniowie z klas I –III. Uczniowie klas starszych IV-VI z zainteresowaniem obejrzeli  prezentacje na temat wad postawy i wysłuchali ciekawych i bardzo dla nich ważnych informacji dotyczących:

  • budowy ciała i ogólnej budowy kręgosłupa;  
  • znaczenia kręgosłupa, jako jednego z najważniejszych organów naszego organizmu, oraz mięśni dla zachowania prawidłowej postawy;  
  • kształtowania prawidłowej postawy i zagrożenia wadami  w okresie rozwoju dziecka;
  •  wad stóp i pozostałych wad postawy.

Wszystkie dzieci dowiedziały się, co należy robi  w szkole i w domu, aby zachować prawidłową postawę ciała i zapobiegać  wszelkim jej wadom. Ponadto uczniowie poznali wiele ciekawych zabaw i ćwiczeń zapobiegających występowaniu  wad postawy.

Na podsumowanie w następnym dniu uczniowie wzięli udział w Ogólnoszkolnym konkursie wiedzy o zdrowiu w aspekcie  postawy ciała pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, który nawiązywał także do zdrowia w aspekcie zdrowego odżywiania.

Galeria

Nasza szkoła na facebook

                                                                 

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

ROK SZKOŁY W RUCHU

Logotyp Bezpieczny Puchatek

Certyfikat

Certyfikat   

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja

projekt

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

Język angielski

 

 do góry